Jeśli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są niesłychanie obfite oraz niejednokrotnie zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są w istocie smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami które spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

restauracje Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba i dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o innowacyjne smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w szablonowej krajowej kuchni?

restaurants main market square krakow

W najwyższym stopniu zwykłymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odnaleźć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem rozmaitych, w pewnych sytuacjach egzotycznych smaków.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.