Przebojowa na emeryturze
Wiek tak faktycznie to jedynie liczba. Masz prawo mieć 55 lat, niemniej jednak wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jednak możesz również mieć 50 lat, jednak wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak porządnie dbasz o własne ciało oraz co robisz, aby pozostać aktywną.

kobiece problemy

Działalność fizyczna – czy już za późno, by zacząć?
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, wiele osób zakłada, iż jeżeli nie było się aktywną figurą w wieku 20, 30 bądź też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet następnie. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu niektórych kłopotów spowodowanych absencją aktywności i ogólnie spowodować, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla dam na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna figura traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, iż nie powinieneś godzić się na tak postępującą stratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z ćwiczeń nie kończą się na poprawie masy mięśniowej i siły. Niektóre typy ćwiczeń mogą także pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, które zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, może poprawić gęstość kości oraz zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze i innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, umieją one również ciężko zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak wzrost masy ciała ludzkiego.