Jakakolwiek dama stara się wyglądać jak najpoprawniej, niemniej jednak nieraz popełniają one pomyłki pielęgnacyjne, które niestety nie oddziałują poprawnie na skórę. Dlatego trzeba mieć pojęcie, czego nie robić, aby uniknąć kłopotów, jakie będą tego efektem. Fundamentalnym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorową porą z makijażem na buzi.
plamy pigmentacyjne
Skóra nie dość, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co może w przyczynić się do powstania krostek oraz zaskórniaków. Także gigantycznym błędem jest nie używanie toniku, bądź też używanie go zbyt rzadko. Zadaniem toniku jest przywrócenie dobrego pH dla skóry, inaczej kwaśnego. Nawet sama woda zmienia pH na zasadowy.
zabiegi kosmetyczne
Przed zakupem kosmetyku, należy dogłębnie przeczytać skład tego kosmetyku, bo na co poniektóre składniki możemy być na przykład uczuleni oraz to może zaowocować zmianami alergicznymi, innymi słowy zamiast być porządniej będzie gorzej. Równie ważnym jest przestrzeganie daty ważności i harmonijne warunkowe przetrzymywanie oraz na przykład nie wszyscy kierują szczególną uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
bielenda
Mimo to też nie właściwe wykorzystywanie skraca na przykład ważność, pomimo że według etykiety jest jeszcze stosowny. Jednak dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, bo bakterie na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. Aby zadbać odpowiednio o cerę bez pomocy kosmetyczki, która jednak kosztuje czas i pieniądze, należy się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją skóry. Twarz wypada myć żelem myjącym, oczywiście dobranym indywidualnie do typu cery.